Leading Manufacturer of technical grade railway earthing material and technical grade ground enhancement material from New Delhi.
₹ 600 / Piece Get Latest Price
| Form | Powder |
| Base Material | Carbon |
| Packing Size | 25 kg bag |
| Physical State | Powder |
| Grade Standard | Technical Grade |
| Resistivity | <0.1 ohm m |
| Application | Maintenance Free |
| Working Life | Upto 10 years |
| Usage/Application | Railway Earthing Material |
| Brand | RPS Infrasolutions |
| Rod Diameter | 17.2 mm |
| Weight | 10 Kgs |
| Packaging Type | Bag |
₹ 450 / Bag Get Latest Price
| Form | Powder |
| Base Material | Graphite |
| Packing Size | 25 kg bag |
| Physical State | Powder |
| Usage/Application | Laboratory |
| Grade Standard | Technical Grade |
| Resistivity | <0.1 ohm m |
| Application | Chemical Earthing |
| Working Life | Upto 15 years |
| Brand | RPS Infrasolutions |
| Packaging Type | Bag |
| Product Type | Ground Enhancing Material |
Chetan Singh (CEO)
R P S Infrasolutions
A 72, Flat No 1, Rajpur Khurd Extention
New Delhi - 110068, Delhi, India